BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie gyvūnus   Tūkstančius metų jie laisvai klajojo po gamtą, medžiodami grobį. Šimtmečius buvo žmogaus persekiojami ir kone išnaikinti visoje Europoje, išstumti į jos pakraščius. Vilkai – protingi ir socialūs gyvūnai, todėl išliko. Vilkas – tikrasis laukinės gamtos simbolis, nes jis gali būti tik laukinis. Mes turime sustabdyti beatodairišką vilkų medžioklę Lietuvoje, nes Vakarų Europos patirtis rodo, kad su vilkais nyksta viskas: girios nebepateisina savo vardo, skursta gamtos įvairovė ir grožis.


 

Bendrai apie kates


Įrenkime namus
Veislinės katės yra brangios. Neveislines kates gali lengvai gauti dovanų arba net priglausti benamį kačiuką. Laukinių kačių tu gali dažnai sutikti, kad ir prie savo namų.
Tau būtinai reikės paskiepinti savo katę. Prieš atsivežant kačiuką, reikės turėti: indelį valgiui ir gėrimui, šilto patalo, dėžutės, į kurią reikės pripilti specialaus smėliuko, kad katytė turėtų kur atlikti savo reikalus. Nupirk ir šukas, kad savo katytę galėtum šukuoti. Jei nori, gali katei nupirkti specialių žaisliukų.
Priežiūra

Tau teks katę maudyti maždaug kas pusę metų. Kai maudai katę, nepamiršk, jog į jos ausis negali patekti vandens. Katę vieną gali palikti maždaug 2 parom ir tik pakankamai pripylus maisto ir vandens. Katės kraiką reikia keisti po kiekvieno palikto reikalo.
Katės - magiški gyvūnai

Senovės Egipte katės buvo džiaugsmo ir pramogų deives. Bastetos - šventi gyvūnai. Tikėta, kad katės - įsikūnijusios džinų dvasios. Užmušti katę buvo sunkus ir baustinas nusižengimas, o negyvas kates balzamuodavo ir laidodavo specialiame nekropolyje. Katės turi gydomųjų savybių: prisilietimas prie katės ar jos glostymas padeda nervingiems ir visko bijantiems vaikams, o būvimas tarp kačių gydo nuo depresijos. Taigi, visai nekeista, kad katė yra vienas mėgstamiausių raganų ir burtininkių gyvūnas. Vien jų murkimas pakelia nuotaiką!


Katinas - energijų kaupiklis

Jokiu būdu nereikėtų katino varyti iš savo lovos, nes, būdamas šalia, jis apsaugo tave nuo blogio, varo nuo tavęs neigiama energija. Iš tiesų katinas - tikras įvairių energijų valdymo meistras. Jis nukreipia blogąją energiją nuo savo šeimininkų ir duoda ženklą, jei svečias yra piktas ar nusiteikęs veidmainiška. Jei matai, kad tavo svečią katinas sutinka meiliu glaustymųsi apie kojas, nepalaikyk to išdavyste! Taip augintinis bando apsaugoti savuosius. Po tokio ilgo apsiglaustymo katinas ateis pas tave ir pokalbio metu sėdės tau ant kelių, prisiimdamas sau pavydą ir slaptus blogus linkėjimus - neigiamos mintys nepasieks namiškių. Visgi po tokių stebėjimų nereikėtų daryti vienareikšmišku išvadų. Gali buti ir taip, kad svečias blogos energijos parsinešęs iš aplinkos bendraudamas su pavydžiais žmonėmis. 


Persų katės


Katės ypač persų yra labai ištikimos, dažniausiai tik vienam šeimos nariui. Jos yra skirtingų charakterių: vienos labai agresyvios, energingos. Kitos tuo metu labai švelnios ir apsnūdusios.
Aš Jums mielieji skaitytojai patariu įsigyti moteriškos lyties kates, nes vyriškoji lytis pavasarį labai veržiasi į lauką patelių.
Persų kačių nosytės yra ''priplotos'', o kaliukas ilgas ir gali būti įvairių atspalvių.
Šios katės labai retai drasko užuolaidas ar baldus. Bet skirti kokį minkštą daiktą reikėtu, nes joms kaip ir visoms katėms privaloma galąsti nagučius.
Gerbiamieji Skaitytojai, jums patiems nepatariu kirpti katėms nagus. Gyvūnas jaučiasi labai nesavarankiškai, nepatogiai ir svarbiausia negalintis apsiginti.


 


Paskui dar įdėsiu.

Rodyk draugams

Komentarai (2)

  1. liudux:

    as noreciau persu kates

  2. 666gamta666:

    Deja aš neturiu.

    Aš pats norėčiau.

Rašyti komentarą